Kulturalny Ogródek Działkowy

wck.120517.5

Dzisiejsze popołudnie było naprawdę pracowite. Zakładanie Kulturalnego Ogrodu Działkowego przy Wolskim Centrum Kultury przy ulicy Działdowskiej 6 zaczęliśmy od skręcenia drewnianych ram, które wypełniliśmy podłożem ogrodniczym. Ziemia będzie czekała przez tydzień na sadzonki. Przez ten czas uleży się nieco i napowietrzy po długim przechowywaniu w plastikowych workach.

Następnie posadziliśmy krzewy owocowe: porzeczki, agresty, borówki i jeżyny. Spodziewamy się plonów jeszcze w tym sezonie.

wck.120517.4

Potem przyszedł czas na malowanie. Z jagód, jeżyn, szpinaku, kurkumy, kawy, cacao i papryki przygotowaliśmy pachnące, naturalne farby. Mimo, że niektórzy tylko fotografowali 😉 powstało bardzo dużo pięknych obrazów w naturalnych kolorach.

Najserdeczniej dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do pani dyr. Anny Podłuckiej za zgodę na założenie ogrodu oraz p. Agnieszce Saks na pomysł w wsparcie przy realizacji.

Następne spotkanie w Kulturalnym Ogródku Działkowym będzie poprzedzało Noc Muzeów; odbędzie się już 20 maja, w sobotę o godz. 16.00. Posadzimy wtedy w skrzyniach Użytkowe rośliny zielne. Zapraszamy!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s