Wolski Korowód

Zostaliśmy zaproszeni przez panią Agnieszkę Saks z Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 do udziału w Wolskim Korowodzie.

Burmistrz Krzysztof Strzałkowski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprosił mieszkańców w niedzielę 11 czerwca do Parku im. gen. Sowińskiego na 11 już edycję pikniku “Wolski Korowód – przegląd ofert pomocowych publicznych i pozarządowych”.

Na mieszkańców czekało ponad 70 stanowisk namiotowych, gdzie każdy zainteresowany miał możliwość zapoznać się z ofertami instytucji publicznych, partnerów prywatnych, pozarządowych, jak również placówek ochrony zdrowia i innych. Dla mieszkańców przygotowane były punkty konsultacji, porad, informacji dot. profilaktyki, jak również liczne atrakcje na trawie, badania w ambulansach, a na scenie Amfiteatru występy artystyczne i konkursy rodzinne. Nie zabrakło też ofert pomocowych, prozdrowotnych, edukacyjnych, aktywizujących i kulturalnych.

Wolskie Centrum Kultury oczywiście zorganizowało cały zakątek warsztatowy. Można było toczyć na kole gliniane naczynka, ozdobić bawełnianą torbę metodą odbitką sitodrukową, a przy naszym wielkim stole zrobić doniczkę metodą origami i założyć w niej mini ogródek ziołowy. Było nam bardzo miło, że goście w bardzo różnym wieku chętnie podejmowali to niełatwe zadanie. Przychodzili mali i duzi ogrodnicy, mozolnie składali papier i uważnie sadzili malutkie roślinki.

Wszystkim pięknie dziękujemy! Niech Wasze ogródki rosną i przynoszą radość i zdrowie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s