Atramenty z barwników roślinnych

Zapraszamy na warsztat:

“Atramenty z barwników roślinnych”

Kiedy myślę o pisaniu naturalnym atramentem, wyobraźnia przywołuje obrazy średniowiecznych dam i kawalerów piszących starannie ważne słowa albo królów podpisujących traktaty pokojowe opatrzone później wieloma lakowymi pieczęciami albo szlachcica spisującego długi testament. W każdym razie pisanie atramentem kojarzy się z utrwalaniem ważnych słów, choć oczywiście, tak naprawdę był w powszechnym użyciu jeszcze całkiem do niedawna.

Podczas warsztatu będzie można się dowiedzieć jak otrzymywano kolorowe atramenty, jakich roślin do tego używano i sporządzić własne oraz wykonać kilka wprawek kaligraficznych. Każdy uczestnik zabierze wykonany przez siebie atrament do domu.

Wybierając się na warsztat proszę pamiętać, że ubranie może ulec pochlapaniu i zabrać coś do jego ochrony.

Data: 14 października 2018 r., w godzinach: 10:00 – 16:00,

Cena: 220 zł

Miejsce: PAN-Ogród Botaniczny CZRB w Powsinie, Pawilon “Natura & Ars”,

ul. Prawdziwka 2, 02-973 Warszawa

Prowadząca: Izabela Zalewska-Kantek, Fundacja “Viridarium”

Informacje i zapisy: viridarium.novum@gmail.com lub telefon: +48 501100099

Udział w warsztacie gwarantuje wpłata zaliczki.

Przy udziale w innych warsztatach organizowanych przez Fundację “Viridarium” – 5% zniżki – na drugi warsztat, 7% zniżki – na 3 i 4 warsztat, 10% – stała zniżka od 5 warsztatu.

Zapraszamy!